Loreal Mythic Oil – olejek i włosy

Wśród produktów do wykańczania fryzur w okresie zimowym zdecydowanie najbardziej godny do polecenia jest olejek. Każda szanująca sie firma produkująca kosmetyki do włosów posiada przynajmniej kilka jego odmian, które przeznaczone są dla trochę innych zastosowań oraz posiadają odrobinę inne właściwości. Najogólniej jednak rzecz biorąc, olejek zapewnia włosom dodatkową warstwę ochronna, która będzie stanowić dla nich specjalną tarczę przed wszelkiego rodzaju negatywnymi efektami.
Niekiedy olejek trzeba zmywać, w innych wypadkach ulatnia się on sam. Zależne jest to od jego składu i zazwyczaj jest tak, że jeśli chcemy mieć mocniejszą ochronę to musimy zdecydować się na produkty do zmywania. Spowodowane jest to tym, że podstawą ochrony w olejkach są różnego rodzaju substancje oparte na silikonie. Część z nich faktycznie potrafi się ulotnić bez naszej pomocy, ale w wielu przypadkach będziemy musieli potem zadziałać sami. Nie jest to oczywiście w jakiś specjalny sposób skomplikowane i zwykłe szampony są niemal zawsze w stanie poradzić sobie z każdym olejkiem. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy używać tanioch szamponów, które mogą nie zapewniać włosom takiego wsparcia, ja jakie powinniśmy móc zawsze liczyć.
Najważniejszym wskazaniem dla używania olejków są intensywne zabiegi pielęgnacyjne z użyciem ciepła, które wykonuje się przez cały rok, ale ze względu na warunki termiczne w miesiącach zimowych są one wtedy szczególnie szkodliwe. Musimy bowiem wiedzieć, że punktowo przykładana temperatura, chociażby z prostownicy i w trochę mniejszym stopniu z suszarki, bardzo mocno atakuje strukturę włosa. Olejek pomaga rozprowadzić ten bodziec w sposób, który oczywiście nie zniesie całkowicie jego szkodliwości, ale obniży ją do takiego poziomu, że włos już da sobie radę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *